Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Fotbalistky Nesytu oloupily o tři body vedoucí celek z Čáslavi

Publikováno: 13. 5. 2018 | Autor: Lucie Bydžovská

Fotbalistky ze čtvrti Nesyt na domácím trávníku v neděli dopoledne bodovaly. V nadstavbě o postup do první ligy vyhrály nad vedoucím celkem z Čáslavi vysoko 5:2. O výhře Hodoňanek rozhodl už první poločas, ve kterém se prosadily třikrát. Velký podíl na vítězství měla útočnice Kristýna Psotková, která vsítila čtyři branky. Dobrou práci odvedla i v zadních řadách Tereza Strouhalová, která se objevila na postu stopera. Hostujícímu týmu se podařilo výsledek kosmeticky upravit až ve druhé půli.

„Jsme velmi šťastní. Nedělní utkání totiž nebylo vůbec jednoduché, i když výsledek ukazuje opak,“ řekl trenér Nesytu Hodonín Ján Lahvička. Jeho svěřenkyně vstoupily do boje o postup velmi dobře. V jednadvacáté minutě otevřela střeleckou listinu útočnice Psotková. „Poločas jsme vyhráli 3:0. Věděli jsme, že soupeř bude prvních dvacet minut zlobit a pak se unaví,“ uvedl Lahvička.

FC Nesyt Hodonín - FK Čáslav 5:2 (3:0)Branky: 21., 35., 48. a 69. Kristýny Psotková, 45. Aneta Jagošová - 53. a 89. Michaela Karafiátová

Ani ne tři minuty po obrátce zaznamenala čtvrtou branku Hodonína a ještě k tomu hattrick Psotková. „Konečně jsme dokázaly prolomit naše trápení v útoku a získat nad vedoucím celkem tabulky tři body,“ popsala kanonýrka Psotková, která se v zápase prosadila ještě jednou.

Hostující celek se zmohl odpovědět pouze dvakrát, a to až ve druhém poločase, když v poslední minutě duelu konečný výsledek pouze kosmeticky upravil na 5:2. „Tentokrát se nám dařilo udržet si střed hřiště, takže si myslím, že to bylo to hlavní a taky rozhodující,“ liboval si kouč Lahvička.

Autor: Lucie Bydžovská