Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Hokejisté otevřou sezonu okresním derby. S Blanskem se utkají Boskovice

Publikováno: 8. 9. 2017 | Autor: Zdeněk Vlach

Nejprestižnější duel hned na úvod. Takový je start nové sezony hokejistů Blanska a Boskovic. Oba tradiční rivaly proti sobě svedl los prvního kola nového ročníku jihomoravské krajské hokejové ligy.

Rozdají si to příští sobotu v Blansku. „Z hokejového hlediska je to jedno, s kým se v prvním kole utkáme, ale na derby je šestnáctého září přece je brzo. Na tyto zápasy samozřejmě chodí hodně diváků a v rozjeté sezoně by návštěva určitě byla vyšší, než jaká se dá očekávat teď,“ konstatoval trenér domácího Dynamiters Blansko Zdeněk Grünwald.

V minulé sezoně skončili oba soupeři na opačných pólech tabulky. Minerva Boskovice dokonce ligu vyhrála. Nyní startují s podobnými cíli. „Loni jsme byli až moc vzadu. Byla to nejhorší sezona, co hrajeme krajskou ligu. Letos to chceme vylepšit. Prvním krokem je postoupit do play-off a pak v něm eventuálně uspět. Ale nejpodstatnější zůstává, že chceme hrát co nejlepší hokej, atraktivní pro diváky a my abychom se jím dobře bavili,“ zdůraznil blanenský lodivod.

„Obhájení jakéhokoliv úspěchu je vždy těžší než ho vybojovat. Teď se na nás každý bude chtít vytáhnout. Nemám sice úplně přesný přehled o změnách v jiných mančaftech, ale víme, že například Uherské Hradiště, Uherský Brod a Velké Meziříčí dost posilovali a budou silní. Takže nějaké velké plány neděláme. Pojedeme zápas od zápasu a uvidíme, kam nás to zařadí,“ jen naznačil trenér Minervy Svatopluk Vařeka.

V Blansku loni dopláceli na úzký kádr. To by letos měly vylepšit příchody pěti až šesti nových hráčů. Jsou to převážně hokejisté brněnských klubů. „Ano, měli bychom být o něco silnější. Loni jsme jezdili ve dvanácti lidech, letos by to mělo být minimálně patnáct. A to už je rozdíl. Trochu problémem je, že máme hromadu útočníků a scházejí nám obránci. Takže vždycky budeme muset nastřílet víc gólů, než dostaneme,“ zažertoval kouč Dynamiters.

V Boskovicích je kádr o něco stabilnější. „Mužstvo až na tři čtyři výjimky bude stejné. Odešlo nebo skončilo pět hráčů. Máme nové kluky, zkušeného útočníka Beníčka Vágnera, Klause, Zajíčka a zkoušíme i další. Důležité je, že vzadu nám to zůstalo pohromadě. V brance zůstal Jarda Chvátal, záda mu bude krýt Tomáš Zrza a Jan Külzer a v případě nutnosti bychom mohli požít manažera Petra Hrachovinu. Celkově si myslím, že máme poměrně zkušený tým,“ dodal Vařeka.

Krajská liga
Program 1. kola: Dynamiters Blansko – Minerva Boskovice (sobota 16. září, 18.00 hodin), Uherský Brod – Kroměříž, Velké Meziříčí – Uničov, Uherské Hradiště – Uherský Ostroh, Břeclav – Velká Bíteš. 
V soutěži dále startují Rosice.

Autor: Zdeněk Vlach
Zdroj: http://blanensky.denik.cz/hokej_region/hokejiste-otevrou-sezonu-okresnim-derby-s-blanskem-se-utkaji-boskovice-20170908.html