Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Krejčíková se Siniakovou triumf na Turnaji mistryň v Singapuru nezískaly

Publikováno: 28. 10. 2018 | Autor: Jaroslav Kára

Ve finále čtyřhry na tenisovém Turnaji mistryň v Singapuru podlehl český pár Barbora Krejčíková - Kateřina Siniaková dvojici Timea Bobosová - Kristina Mladenovicová 4:6, 5:7.

V pavouku deblové části Turnaje mistryň figurovaly hned tři páry s českým zastoupením. Titul ale ani jeden z nich nezískal, také proto, že je los proti sobě svedl už ve čtvrtfinále a semifinále. Radovaly se Maďarka Babosová a Francouzka Mladenovicová, které ve finále lépe zvládly koncovky obou vyrovnaných setů.

Krejčíková se Siniakovou nicméně zůstanou světovými jedničkami, navíc dostaly od WTA cenu pro nejlepší pár sezony.

Ve finále se utkaly nejen turnajové jedničky a dvojky podle nasazení, ale také letošní vítězky grandslamů. Češky dokázaly opanovat French open a Wimbledon, maďarsko-francouzská dvojice pak dominovala na Australian open.

Na Hlaváčkovou nenavázaly

Krejčíková se Siniakovou si v semifinálovém derby jednozačně poradily s dalšími Češkami Barborou Strýcovou a Andreou Sestini Hlaváčkovou, která na Turnaji mistryň zvítězila před rokem po boku Babosové. Ve finále si dlouho obě strany držely servis, až o něj jako první přišla Siniaková. Ve druhé sadě byly Češky rychle o brejk pozadu, ale ještě dokázaly utkání zdramatizovat. Odvátily tři mečboly, čtvrtý už potom přinesl rozhodnutí.

"Hrály jsme celkem slušně, akorát tam byly momenty, kdy jsme měly výhody a šance, které jsme při jejich podání nevyužily. Ty holky jsou tak dobré, že to pak zahrály líp a zaslouženě zvítězila," uvedla po zápase Barbora Krejčíková. "My jsme měly velice slušnou sezonu, jim se taky dařilo a doufám, že příští rok se potkáme znovu a už vyhrajeme my," dodala Krejčíková.

Turnaj mistryň ve čtyřhře v minulosti vyhrály také Jana Novotná, Helena Suková a Hana Mandlíková. Martině Navrátilové se to podařilo hned jedenáctkrát, ale vždy po americkou vlajkou.

Odpoledne se o singlový titul v Singapuru střetnou Ukrajinka Elina Svitolinová a Amaričanka Sloane Stephensová.

Tenisový Turnaj mistryň, finále čtyřhry (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů)

Babosová, Mladenovicová (2-Maď./Fr.) - Krejčíková, Siniaková (1-ČR) 6:4, 7:5.
 

Autor: Redakce
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/krejcikova-se-siniakovou-triumf-na-turnaji-mistryn-v-singapuru-neziskaly-20181028.html