Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Platí zákaz holení a už ladí píseň Raketou na Mars. Kometa zbrojí na play-off

Publikováno: 8. 3. 2018 | Autor: Petr Musil

Pokud si ve středu někdo z hráčů či realizačního týmu Komety nestihl oholit či upravit vousy, má už smůlu. V brněnské kabině prý už padl zákaz. Tradiční rituál zavedli obhájci titulu pět dní před startem čtvrtfinálové série play-off hokejové extraligy.

Proti Vítkovicím se postaví v Ostravar Aréně v úterý v půl šesté večer. „Respektuju to, stejně jako všichni v realizačním týmu. Chceme mít hodně dlouhý vous,“ usmíval se asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Dokud Brňané budou bojovat v play-off, na žiletku nikdo z Komety nesáhne. „Někteří kluci si vousy nechávají už delší dobu, já si je jen zkrátím a snad dorostou,“ culil se v úterý obránce Komety Jan Štencel.

Atmosféru v kabině před vyřazovací částí nemá tolik zažitou. Zatím hrál pouze neúspěšné předkolo play-off před dvěma lety v dresu Vítkovic proti Pardubicím. „Předkolo jako by ani nebylo play-off. Takže se víceméně těším na první takovou zkušenost,“ povídal opavský rodák.

Specialista na týmové rituály Jozef Kováčik už v mužstvu není, ale některé zvyky pokračují dál. „V každé šatně musí být pohoda před play-off a u nás se o ni starají kluci jako Harry a Zaťa. (Tomáš Malec a Martin Zaťovič – pozn. red.) Doufám, že nás připraví na důležitou část sezony zase nějakými svými vtípky,“ řekl Štencel.

Vstupenky na souboje s Vítkovicemi
První domácí zápasy čtvrtfinále play-off s Vítkovicemi:sobota 17. března (start 17.00) a neděle 18. března (17.00)

Ceny vstupenek na čtvrtfinále:
Sezení – 500 korun (cena pro permanentkáře i volný prodej)
Stání – 300 korun (cena pro permanentkáře i volný prodej)

Způsob dobití permanentních karet: na pokladně DRFG Areny nebo přes internetovou síť www.ticketportal.cz

Předprodej pro permanentkáře:
· Dnes (hlavní pokladna od 9.00-17.00 + web) 
· Zítra (hlavní pokladna od 8.00-16.00 + web)
· Pondělí 12. března (hlavní pokladna od 9.00-17.00 + web)
· Úterý 13 března (hlavní pokladna od 9.00-17.00 + web), zároveň od 9:00 prodej pro ZTP/P
· Středa 14. března (hlavní pokladna 9.00-16.00 + web) – konec předkupního práva na obě utkání – pokladna i web
Volný prodej:
· Čtvrtek 15. března (hlavní pokladna + web 10.00 – 16.00)
· Pátek 16. března (hlavní pokladna od 10.00 – 16.00 + web)
· Sobota 17. března (hlavní pokladna od 13.00 – do začátku zápasu 17.00)
· Neděle 18. března (hlavní pokladna od 13.00 – do začátku zápasu 17.00)

Většinu rituálů si tým nechává pro sebe. Jistá je snad jen písnička Raketou na Mars, která zní v brněnské kabině po vyhraném utkání play-off. Hráči udělají maximum, aby byla i přes zavřené dveře šatny slyšet v mixzóně po co nejvíc duelech. „Opět si ji rádi pustíme,“ přitakal s úsměvem třiadvacetiletý bek.

Obhájci titulu pokračují i v další tradici. „Měli jsme celoklubovou večeři, kde se sešli všichni od hráčů přes realizační tým, marketing a tiskové oddělení. Všichni, kteří klukům pomáhají. Ti je za to pozvali na večeři. Šlo o velice dobrou akci, která byla i loni a ukazuje, že klub táhne za jeden provaz,“ povídal Pokorný.

Hráči mají nyní po dvou tvrdších trénincích dva dny volno na nabrání sil a o víkendu už se vrhnou na nacvičování především standardních situací.

Možná už teď by rádi naskočili do rozhodující fáze sezony. V únoru měli čtrnáctidenní pauzu kvůli zimním olympijským hrám v Pchjongčchangu, nyní čekají další týden než se dohrají předkola play-off extraligy. „Je to teď jiné. Máme dlouhé přestávky. Sezona se honila ve dvou měsících a teď se zase skoro měsíc a půl nehraje. Pro hráče to určitě není dobré,“ dodal brněnský kapitán Leoš Čermák.

Autor: Petr Musil
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/plati-zakaz-holeni-a-uz-ladi-pisen-raketou-na-mars-kometa-zbroji-na-play-off-20180308.html