Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Přestupy zamíchaly v obraně kartami. Dva nováčci zapadli do sestavy Zbrojovky

Publikováno: 9. 2. 2018 | Autor: Jaroslav Kára

Závěrečná tři utkání podzimní části nejvyšší soutěže nastupovali fotbalisté Zbrojovky s neměnnou obrannou čtveřicí. Brňané z nich vytěžili sedm bodů, přesto do jarní části pravděpodobně půjdou s defenzivou, která bude z půlky nová.

Zimní přestupy Lukáše Kryštůfka z Jihlavy a Ondřeje Sukupa z bulharského klubu Černo More Varna vnesly do brněnské obrany konkurenci a oba novicové se hlásí o základní sestavu. „Našlápnuto mají dobře, ale rozhodující slovo má trenér. Ví, co dělá. Všichni musíme každým tréninkem i zápasem potvrzovat, že na sestavu máme,“ hlásil z turecké Lary stoper Zbrojovky Petr Pavlík.

V závěru podzimu si pravý kraj obrany rezervoval portugalský zadák Francisco Gomes, jenže poslední duel se Zlínem nedohrál kvůli zranění a v zimní přípravě ještě nenastoupil. To litevský reprezentant Tadas Kijanskas žádný problém nemá, jenže proti němu stojí fakt, že mu v létě vyprší smlouva a při angažmá ve Zbrojovce vůbec neoslňuje.

 

V přípravných duelech se na pravém kraji obrany výborně jeví Sukup a uprostřed zase Kryštůfek. „Oba dva jsou mladí, draví, bojovní, rychlí, do budoucna mají perspektivu. V obraně potřebujeme větší důraz, což je jejich přednost,“ popsal pilíř zadních řad Pavlík.

 
 

Možné varianty brněnské obrany
Nejpravděpodobnější varianta: 
Ondřej Sukup, Petr Pavlík, Lukáš Kryštůfek, Lukáš Vraštil 

Možné alternativy:
Sukup, Pavlík, Tadas Kijanskas, Vraštil 
Kryštůfek, Pavlík, Kijanskas, Milan Lutonský
Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský

Nováčci se zabydlují právě po boku zkušeného stopera, na levém kraji doplňuje obrannou čtveřici prověřený Lukáš Vraštil. „Obrana vypadá slušně, defenzivu jsme hodně zlepšili, hráči v tom pokračují dál,“ uvedl brněnský trenér Roman Pivarník.

Sukupa i Kryštůfka si vyhlédl, protože je trénoval v Olomouci, respektive Jihlavě. „Oba znám, oni zase mě. Vím, jaké mají návyky. Je to pro ně lehčí, protože hráči z minulosti vědí, co vyžaduji. Dokáží se rychleji vžít do toho, co chceme. Ondra Sukup byl už při příchodu do Sigmy zajímavý hráč, ale měl technicko-taktické nedostatky. Hodně na tom pracoval,“ doplnil Pivarník.

Před odletem do Turecka jeho svěřenci neprohráli ani jedno z devíti přípravných utkání, ovšem na soustředění podlehli 1:2 Dunajské Stredě a pak 0:1 běloruskému Borisovu. „Půl obrany je nové. Oba kluci zapadli v kabině velice dobře a myslím, že nám to půjde lépe, až vše vyladíme. V přípravě hrajeme hodně spolu, jde o zvyk a komunikaci. Důležitá je soudržnost, kompaktnost, aby obrana i celé mužstvo pracovalo jako jeden muž,“ nabádal Pavlík.

Proti účastníkovi evropských poháru Borisovu dostal v brance šanci dvaadvacetiletý Pavel Halouska a nezklamal. „Upřímně jsem čekal, že budu mít víc práce. V zápase byly pasáže, kdy jsem deset minut stál a nedotkl se balonu. Překvapilo mě to,“ popsal gólman na klubovém webu.

V pátek od tří hodin odpoledne středoevropského času sehraje Zbrojovka v Turecku prvoligovou generálku s ruským Chabarovskem.

Autor: Jaroslav Kára
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal_region/prestupy-zamichaly-v-obrane-kartami-dva-novacci-zapadli-do-sestavy-zbrojovky-20180209.html