Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Výškařka Pejchalová uspěla třetím místem. Brněnská laťka nabídla světové výkony

Publikováno: 7. 2. 2018 | Autor: Zdeněk Vlach

 O Brněnskou laťku se letos v zábavním centru Olympia utkaly jen ženy. Mužům chybí česká konkurence, a proto se pořadatelé zaměřili na kvalitu ženské soutěže. „Měli jsme tu to nejlepší, co se v daných podmínkách dalo sehnat,“ zdůraznil ředitel mítinku Ctibor Nezdařil.

Fanoušci se byli zvědaví také na start druhé nejlepší české výškařky Lady Pejchalové, která z USK Praha přestoupila právě do Nezdařilovy tréninkové skupiny v JAC Brno. Devatenáctiletá výškařka se uvedla třetím místem a výkonem 186 centimetrů. „Letos se zatím víceméně trápila na 175 a 180 centimetrech, takže to je vynikající výkon. Navíc po týdnu bez tréninku, kdy se u nás prakticky zabydlovala,“ chválil Nezdařil.

Pohár si odvezla jedna z hlavních favoritek Nadija Dušanová z Uzbekistanu za 192 cm, druhá skončila Marija Vukovičová z Černé Hory, která zdolala 190 cm. I tyto hodnoty Nezdařila nadchly. „Výkon vítězky 192 byl famózní a světovou extratřídu má 190 druhé Vukovičové. Jsem absolutně spokojený a opravdu jsem tak skvělé výkony nepředpokládal,“ radoval se ředitel už třiadvacáté Brněnské laťky.

Autor: Zdeněk Vlach
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/vyskarka-pejchalova-uspela-tretim-mistem-brnenska-latka-nabidla-svetove-vykony-20180207.html