Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Žabiny ve Švédsku vysoko prohrály, přesto slaví postup do dalšího Final Four

Publikováno: 14. 2. 2019 | Autor: Václav Petrů

Prohrály o osmnáct bodů, přesto byly na konci zápasu šťastnější než soupeřky. Basketbalové Žabiny Brno totiž přes porážku 62:80 ve čtvrtfinálové odvetě na palubovce eurocupového týmu Umea postoupily do Final Four Evropské ligy EWBL. Svěřenkyně trenéra Viktora Pruši měly dostatečný náskok z prvního vzájemného zápasu, v němž švédský tým zkraje února přehrály na domácí palubovce jasně 97:63.

 „I přes vyšší porážku postupujeme do Final Four, za což jsem rád. Co mě nepotěšilo, je náš výkon v odvetě, který se nedá srovnat s tím v prvním utkání. Teď ale samozřejmě převládá euforie, jelikož si v EWBL zahrajeme o medaile,“ uvedl po utkání generální manažer Žabin Radek Šír.

Žabiny se tak mohou těšit již na druhé Final Four mezinárodní soutěže v této sezoně. To první ve středoevropské lize CEWL samy uspořádají poslední únorový víkend v hale Rosnička. Zúčastní se jej Hradec Králové a slovenské Piešťany s Košicemi. To na soupeře pro závěrečný turnaj v Evropské lize si Prušovy svěřenky musí počkat. Jediný známý postupující je kromě Žabin pouze běloruský Cmoki Minsk, další dva týmy vyjdou ze čtvrtfinálových dvojic Rostov s Luleou a Riga s Grodnem.

Autor: Václav Petrů
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/zabiny-ve-svedsku-vysoko-prohraly-presto-slavi-postup-do-dalsiho-final-four-20190214.html