Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Biketrialista Kolář je mistr Evropy. Kakáč a Šenk mají bronz

Publikováno: 24. 9. 2014

Blanenská biketrialová škola slavila na mezinárodní scéně další úspěch. Po zlatu Koláře, stříbru Kakáče a bronzu Šenka na nedávném mistrovství světa, vybojovali blanenští jezdci medaile i na evropském šampionátu. Titul mistra Evropy si v kategorii Elite přivezl Václav Kolář. Bronzové medaile přidali Kakáč a Šenk. Václav Gryc skončil mezi seniory pátý.

Evropský šampionát se konal o víkendu ve Znojmě. „S výsledky jsem nadmíru spokojený. Škoda jen, že nám utekly medaile v nejmladších kategoriích. Ale na druhou stranu mám radost s umístění našich děvčat," řekl šéf české reprezentace Radim Kakáč.

Na jezdce čekaly pestré závodní sekce v Gránickém údolí, které nabídly řadu zajímavých úseků. Pořadatelé připravili také umělé překážky, přímo v centru Znojma. V elitní kategorii potvrdil letošní skvělou formu čerstvý mistr světa v Elite Václav Kolář. Ke stříbru měl hodně blízko jeho blanenský parťák Martin Kakáč. Nakonec skončil třetí. „Škoda. Udělal tam jednu zbytečnou pětku," dodal jeho otec Radim Kakáč. Mezi juniory vybojoval bronz další z blanenských jezdců Ondřej Šenk.

Na biketrialisty do konce roku čekají ještě dva závody mistrovství republiky a jeden českého poháru. V Březové u Sokolova a v Brně. V Březové se jede 4. října. V Brně pak 8. a 9. listopadu.

autor: Jan Charvát

převzato z blanensky.denik.cz