Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Český pohár v kolové režírovala Svitávka. Na Blanensko putuje zlato i stříbro

Publikováno: 4. 3. 2018 | Autor: Zdeněk Vlach

Finále Českého poháru v kolové v Plzni zcela ovládli hráči ze Svitávky a na Blanensko putují obě nejcennější medaile. Zlatou vybojovala dvojice Jiří Hrdlička st., Pavel Loskot, stříbrnou Jiří Hrdlička mladší s Romanem Staňkem.

Vlevo je tým SC Svitávka II (Jiří Hrdlička mladší a Roman Staněk), vpravo vítězný SC Svitávka I (Pavel Loskot a Jiří Hrdlička starší).Foto: Adéla Přibylová

Do finále Českého poháru každý rok postupují všechny týmy extraligy a tři mužstva z kvalifikace. Tu vyhrála mladá Svitávka II Hrdlička mladší, Staněk.

Český pohár
Výsledky ve skupině B: SC Svitávka I (Jiří Hrdlička st., Pavel Loskot) - SC Svitávka II (Jiří Hrdlička ml., Roman Staněk) 7:5, MO Svitávka (Pavel Richter, Pavel Vitula) – Zlín II 3:3, SC Svitávka I - Šitbořice 9:2, SC Svitávka II - MO Svitávka 4:3, SC Svitávka I - MO Svitávka 6:4, SC Svitávka II - Zlín II 4:3, MO Svitávka - Šitbořice 4:4, SC Svitávka I - Zlín II 7:3, SC Svitávka II - Šitbořice 2:3. 
Pořadí: 1. SC Svitávka I 12 bodů, 2. SC Svitávka II 6, 3. Zlín II 4, 4. Šitbořice 4, 5. MO Svitávka 2.

Skupina A - pořadí: 1. Start Plzeň 10, 2. Favorit Brno I 9, 3. Zlín I 7, 4. Favorit Brno III 3, 5. Nezamyslice 0.

Semifinále: SC Svitávka II – Plzeň 4:4, na penalty 13:12. SC Svitávka I - Favorit Brno I 4:2.

Finále: Svitávka I – Svitávka II 9:5.

O 3. místo: Favorit Brno I – Plzeň 5:2.

Deset mužstev se nejprve utkalo ve dvou pětičlenných skupinách. Bohužel nasazení vyšlo tak, že tři týmy ze Svitávky byly vylosovány do stejné skupiny. K nim pak Zlín II a Šitbořice. Ve druhé skupině se utkal Favorit Brno I a II, Zlín I, Nezamyslice a domácí Plzeň.

„Svitáveckou“ skupinu vyhrála favorizovaná dvojice Hrdlička st., Loskot, když oba své klubové rivaly porazila o dva góly. Těsně do semifinále proklouzli i mladíci. Ti si pak finále vystříleli v penaltovém dramatu s Plzní. V boji o zlato ale už na zkušenosti svých „učitelů“ nestačili. „Vždycky jsou to s mladíky vážná utkání, protože nás na tréninku občas porazí. Takže si mysleli, že se jim to podaří, ale udrželi jsme je na uzdě. Ve skupině byl zápas vyrovnanější. Ve finále to byl pěkný souboj, kluci hráli dobře, ale měli jsme vývoj pod kontrolou,“ stručně komentoval pohárový triumf Jiří Hrdlička starší.

Vítězný tým SC Svitávka I položil základy ke své možné účasti na červnovém mistrovství Evropy v německém Wiesbadenu. Nominace bude určena po třetím kole extraligy, ke které se výsledky Českého poháru připočítají a nejlepší tým bude reprezentovat ČR. První kolo nejvyšší soutěže v Plzni Hrdlička starší s Loskotem vyhráli, druhé se bude hrát 24. března v Olomouci.

Autor: Zdeněk Vlach
Zdroj: https://blanensky.denik.cz/ostatni_region/cesky-pohar-v-kolove-rezirovala-svitavka-na-blanensko-putuje-zlato-i-stribro-20180304.html