Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Legata bitvu o bronz prohrála. Sezona přesto končí úspěchem

Publikováno: 9. 5. 2018 | Autor: Václav Petrů

 Čtvrté, nebo páté místo desetičlenné tabulky obsadí ve své nováčkovské sezoně v první lize házenkáři Legaty Hustopeče. Svěřenci trenéra Petra Semeráda prohráli přímou bitvu o třetí místo na palubovce Bystřice pod Hostýnem 23:25, ačkoliv v poločase o gól vedli. „Mám smíšené pocity. Neodehráli jsme špatné utkání, ale ve druhé půli jsme měli střelecký deficit a domácí postupně otočili,“ zmínil hustopečský lodivod.

Hosté nezachytili úvod druhého poločasu a ztrátu vedení již nedokázali dohnat. V posledním utkání tak Legata přišla o třetí pozici tabulky, a pokud Jičín B vyhraje v závěrečném kole v Litovli, skončí Hustopeče čtvrté. „I případné páté místo je krásné. Původně jsme si dávali za cíl skončit do šesté pozice, což jsme splnili. Jsme rádi, že kluci, kteří nehráli nikdy první ligu, se do toho postupně dostali,“ chválil Semerád.

ZRANĚNÍ I ODCHOD
Větší porci bodů nasbírali na podzim, který zakončili na třetí pozici. Na jaře vyhráli čtyři z devíti zápasů a v tabulce klesli. „Rozhodly okolnosti. Zranili se nám důležití hráči Tejzr s Kučerou, Stein v průběhu jara odešel do Brna. Hráli jsme některé zápasy v osmi lidech, což se v první lize moc nedá,“ zdůvodňoval jarní negativní zápasovou bilanci Semerád. Podle něj poté úzký kádr tratil v koncovkách zápasů. „V tak malém počtu jsme dokázali hrát padesát minut vyrovnaně se soupeři, ale v posledních desíti minutách jsme ztráceli,“ podotkl hustopečský kouč.

Legata po postupu z druhé ligy zase po letech zakotvila ve druhé nejvyšší soutěži. „Oproti minulosti šla úroveň první ligy dolů. Kluby nemají peníze a ani nemají pořádně, kde brát hráče. Přesto je to velký rozdíl v kvalitě oproti druhé lize,“ shrnul Semerád.

Produktivitu Legaty táhlo duo Mrnuštík a Adam, které se dohromady o téměř sto třicet branek klubu z celkových pěti set. Hustopeče byly třetím nejproduktivnějším mužstvem soutěže po Chodovu a Litovli. „Myslím, že pochvalu si zaslouží všichni kluci. Hlavně jim děkuju za účast na trénincích a za způsob, jak k soutěži přistoupili,“ uzavřel Semerád.

Autor: Václav Petrů
Zdroj: https://breclavsky.denik.cz/ostatni_region/legata-bitvu-o-bronz-prohrala-sezona-presto-konci-uspechem-20180509.html