Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Maturanti znovu vyzvali své vyučující. Duel skončil smírně

Publikováno: 2. 2. 2018 | Autor: Václav Petrů

Několik stovek lidí netradičně ve středu před polednem navštívilo břeclavskou Ice Bors Arenu. Uskutečnil se tam jubilejní 25. ročník sledovaného hokejového souboje tamějších maturantů gymnázia proti jejich vyučujícím. Letošní mezigenerační měření sil skončilo nerozhodným výsledkem 3:3.

Několik stovek lidí netradičně ve středu před polednem navštívilo břeclavskou Ice Bors Arenu. Uskutečnil se tam jubilejní 25. ročník sledovaného hokejového souboje tamějších maturantů gymnázia proti jejich vyučujícím.Foto: Michala Polláková

Profesoři se dvakrát dostali do jednobrankového vedení, ale maturantům se vždy podařilo srovnat krok a na začátku třetí části otočit skóre. Poslední slovo měli profesoři, kteří srovnali na 3:3. „S výsledkem jsme spokojeni. Odpovídá průběhu zápasu. Jen trochu škoda, že se profesoři spokojili s remízou a nemohli jsme zkusit loterii v podobě samostatných nájezdů,“ hodnotil zápas kapitán a trenér mužstva v jedné osobě David Nejezchleba.

Utkání, které pravidelně už čtvrtstoletí hrají učitelé břeclavského gymnázia proti maturantům na konci prvního pololetí školního roku, předchází ze strany maturantů měsíce příprav. K tréninkům se scházeli více než čtvrt roku každou neděli v nočních hodinách. „Investovali jsme do toho opravdu spoustu času. Začali jsme trénovat už v říjnu a měli celkem patnáct tréninků a jeden přípravný zápas,“ podotknul Nejezchleba, který se ujal pozice hrajícího trenéra a zaznamenal hattrick. Ani profesoři v přípravě nezahálejí. Na led se scházejí každý čtvrtek brzy ráno ještě před vyučováním.

VELKÝ POKROK

Na začátku to přitom ze strany maturantů vypadalo na blamáž. Někteří z nich se totiž v říjnu sotva udrželi na bruslích, o hokejových dovednostech nemluvě. „Každou neděli jsme se věnovali trénování. Kluci udělali opravdu neskutečný pokrok. Patří jim velký dík,“ podotkl Nejezchleba. Pozadu nezůstala ani děvčata z řad maturantů. Dvě odvážlivé oblékly dres a naskočily do hry, další si zase vyzkoušely roli roztleskávaček a do pauzy mezi třetinami si přichystaly vystoupení.

Součástí tradičního souboje je také množství doprovodných aktivit. „Je to tradice, která patří k našemu gymnáziu. Někteří lidé včetně mě se na ten zápas těšili už od prváku. Na všem se podílelo spoustu lidí. Jim patří velký dík a také ředitelce Evě Krutákové za pomoc s propagací,“ uzavřel Nejezchleba. Maturanti si každoročně vymýšlejí design svého dresu, natáčejí předzápasové video, letošní jubilejní ročník navíc okořenili speciálními kartičkami se jmény jednotlivých hráčů.

Autor: Václav Petrů
Zdroj: https://breclavsky.denik.cz/hokej_region/maturanti-znovu-vyzvali-sve-vyucujici-duel-skoncil-smirne-20180202.html