Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Tanečníci opanovali Dům školství. Úspěch zaznamenali Kolomazníková a Hřebačka

Publikováno: 19. 3. 2018 | Autor: Michal Hrabal

Sportovnímu tanci patřil v sobotu Dům školství v Břeclavi. Mladí tanečníci se tam zúčastnili už šestadvacátého ročníku taneční soutěže Břeclavská romance. Na parketu se střídaly nejen taneční páry z celé České republiky, ale také ze Slovenska. Právě na účast kvalitních slovenských párů nakonec několik domácích tanečníků doplatilo, když se jim přes ně nepodařilo postoupit.

Překvapení soutěže - Nela Kolomazníková a Tomáš Hřebačka si při svém prvním startu mezi dospělými odvezli překvapivé třetí místo.Foto: David Korda

Asi nejpřekvapivější výsledek si z Břeclavi odváží domácí taneční pár Nela Kolomazníková a Tomáš Hřebačka, kteří si při svém prvním startu mezi dospělými odvezli překvapivé třetí místo. „Jsou to zvláštní pocity, vůbec jsme nečekali, že se dostaneme do finále,“ uvedl Hřebačka po soutěži. „Čeká nás ještě hodně práce, abychom se dál zlepšovali, dnes je to první pódiové umístění. Abychom se posunuli v celkovém hodnocení výše, musíme posbírat ještě hodně bodů a finálových umístění,“ dodal. 

V tanečním sportu je pro postup do vyšší kategorie potřeba získat nejen potřebný počet bodů, ale také započítané finále. Ty byly v jejich katejich kategorii vyhrazeny jen dvě pro první a druhé místo.

S celkovou účastí na Břeclavské romanci byl spokojen také hlavní organizátor a tvář Tanečního studia Morava Václav Kosmák. „Podařilo se nám do Břeclavi přivést řadu nadějných tanečních párů a většinu kategorií dobře obsadit, což nebývá na mnoha soutěžích obvyklé. Kvalitě jednotlivých soutěží pomohla také účast velmi zkušených párů ze Slovenska,“ zhodnotil Kosmák.

Nezastíral také spokojenost s výkony svěřenců. „Spokojený jsem s výsledky zejména mezi mládežnickými kategoriemi, kde se nám podařilo dosáhnout několika velmi zajímavých výsledků. Příjemně překvapili Tomáš s Nelou, ale čeká je ještě spousta práce, aby se výrazněji prosadili ve své kategorii, popřípadě, aby mohli pomýšlet na postup do kategorie vyšší,“ doplnil Kosmák. 

Taneční sport si mohou nadšenci prohlédnout brzy také v Mikulově. Devátého června při soutěžích Jaro a Junior Jaro.

DAVID KORDA, MICHAL HRABAL

Autor: Michal Hrabal, Redakce
Zdroj: https://breclavsky.denik.cz/ostatni_region/tanecnici-opanovali-dum-skolstvi-uspech-zaznamenali-kolomaznikova-a-hrebacka-20180319.html