Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Finále si raději zahrajeme s Brnem, hlásí bývalý královopolský trenér Čada

Publikováno: 3. 2. 2018 | Autor: Patrik El Talabáni

 S Olomoucí sice v aktuálním extraligovém ročníku neuhrály ani set, přesto ji chtějí překvapit a postoupit. Královopolské volejbalistky v semifinále českého poháru vyzvou celek z Hané v sobotu v šest hodin večer na domácí palubovce. „Za jeden a půl sezony jsme s Olomoucí neodehráli ani jeden vyrovnaný duel, ale myslím si, že je v našich silách být dobře připraveni a soupeře porazit,“ burcoval brněnský trenér Marek Rojko.

Na závěrečné boje v českém poháru, které se tentokrát odehrají ve formátu Final Four, se těší i nejnovější brněnská posila Markéta Chlumská. „Ještě než jsme oznámily můj návrat do Brna, bavily jsme, že bude super, pokud se stihnu na pohár připravit a přiřadím se k týmu. Těším se, že zabojuji o účast ve finále,“ prohlásilo pětatřicetileté libero.

Finále poháru startuje v neděli opět v šest hodin večer. Duel o třetí místo se však nehraje, takže jestli Brňanky chtějí nastoupit i v neděli, musí Olomouc porazit. „Pokud člověk cítí, že v semifinále jde proti favoritovi, chce hrát ještě o medaili. Formát soutěže beru jak je, ale zápas o bronz chybí,“ krčil rameny Rojko.

Ještě než se jeho svěřenky pokusí zaskočit favorita, odehraje první semifinále Ostrava s aspirantem na trofej Prostějovem, který trénuje Miroslav Čada, jenž jako kouč dovedl Královo Pole k pěti mistrovským titulům. „Do sezony jsme šli s cílem vyhrát obě domácí soutěže. Družstvo, které máme v Prostějově, je složené, aby bylo konkurenceschopné i na mezinárodní scéně,“ řekl Čada.

Zároveň přiznal, že v případě postupu si přeje ve finále svůj bývalý tým. „Po letech soupeření s Olomoucí si duel o pohár raději zahrajeme s Brnem,“ přemítal čtyřiašedesátiletý stratég.

Do Brna se finále domácího poháru vrací po dlouhé době, naposledy jej hostilo v roce 2004. „Hodně jsme o pořádání usilovali. I když poslední dvě finále českého poháru nastavila laťku vysoko z hlediska divácké účasti a atraktivity, doufáme, že přineseme soutěži určité zviditelnění,“ přál si předseda královopolského oddílu Richard Wiesner.

Zároveň touží, aby se akce v Brně uskutečnila i příští rok. „Plánujeme požádat svaz, aby nám pořádání umožnil i v dalším roce. Chceme dosáhnout toho, aby domácí pohár získal renomé a jednalo se o akci, která bude český volejbal zdobit, jako tomu je v zahraničí,“ doplnil.

Final Four v Brně
Sobota 3. února

15.30 Ostrava – Prostějov
18.00 KP Brno – Olomouc

Neděle 4. února

18.00 finále

Autor: Patrik El-Talabáni
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/finale-si-radeji-zahrajeme-s-brnem-hlasi-byvaly-kralovopolsky-trener-cada-20180203.html