Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Jihomoravská výprava veze z Olympiády dětí a mládeže dvanáct medailí

Publikováno: 2. 2. 2018 | Autor: Redakce Deník

Tipovali deset medailí, získali ještě o dvě více. Sportovci Jihomoravského kraje obsadili na Olympiádě dětí a mládeže (ODM) s tuctem cenných kovů sedmé místo.

Mezi dvanácti medailemi nebylo žádné zlato, čtyři stříbra a osm bronzů. Nejvíce se reprezentantům kraje dařilo na zimním stadionu v Litomyšli v soutěžích rychlobruslařů a krasobruslařů.

Bronzoví tam byli krasobruslaři Josef Suchomel a Michaela Vrašťáková, z rychlobruslení pak na distanci 333 metrů bral stříbro Michal Nekvapil, na pětistovce byla třetí Eliška Svobodová a dívčí štafeta.

Další medaile vybojovali lyžaři Matyáš Galvas ve vyřazovacím závodě, Matyáš Štefka na snowboardu nebo Julie Richterová v soutěži šachistů.

Na cenný kov nakonec těsně nedosáhla biatlonová naděje Jakub Milán, jenž bral medaili už na letní olympiádě jako orientační běžec. Alespoň na stříbrný stupínek vystoupal taneční pár Jonáš Tománek – Lucie Růžičková.

Celkové sedmé místo je oproti minulé zimní olympiádě v Ústeckém kraji v roce 2016 mírný pokles, neboť před dvěma lety skončili Jihomoravané čtvrtí. Dvanáct medailí je nicméně úspěchem.

Na Pardubicku reprezentovalo kraj 96 sportovců ve všech jedenácti sportech.

Autor: Daniel Kinc – člen programu Mladí novináři na ODM 2018

Autor: Redakce