Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Jména mi ještě dělají problém, říká nová posila volejbalistek Králova Pole

Publikováno: 1. 2. 2018 | Autor: Daniel Hrbolka

 Deset českých extraligových titulů, pět v Brně a pět s Prostějovem, vítězství v nizozemské lize, zkušenosti z Ligy mistrů, kde dokonce získala ocenění pro nejlepší přihrávačku. Tak se dá shrnout bohatá kariéra volejbalistky Markéty Chlumské, která se po tříleté pauze připojila k týmu z Králova Pole. Před devíti měsíci se jí narodil syn. „Připravovala jsem se individuálně a asi mně to svědčí. Na zátěžovém testu mám lepší výsledky než před třemi lety,“ raduje se po návratu do extraligy brzy šestatřicetileté libero.

Družstvo se za tři roky výrazně proměnilo. Jaký byl váš návrat? 
Zažila jsem jen Kláru Vyklickou, se kterou jsme stihly odehrát společnou sezonu. Jinak je tým kompletně jiný. Ještě mi dělá problém vzpomenout si na nějaká jména (smích). Kádr je výborně složený a ambiciózní, jsou v něm všechny generace. Můžeme se navzájem doplňovat.

Jak jste přípravu zvládala po fyzické stránce?
Hýbat jsem se začala poměrně brzy po porodu a to mi umožnilo rychlý návrat k volejbalu. Než jsem začala trénovat s klubem, připravovala jsem se individuálně s manželem, který mi jako bývalý sportovec dal pořádně do těla. Nešetřil mě. Asi jsem dřela dobře, protože na povinném zátěžovém testu na kole jsem měla lepší výsledky než v posledních dvou sezonách v Brně.

Překvapilo vás to?
Určitě jsem nečekala zlepšení oproti době, kdy jsem na přípravu měla o mnoho víc prostoru. Ale je vidět, že i návrat po porodu je možný a může to být motivace i pro další sportovkyně, které se chtějí vrátit ke sportu po mateřství. Dá se to zvládnout, pokud se člověk o tělo stará. S manželem se snažíme sledovat trendy v přípravě a zajímáme se o novinky.

Čím jste si v pauze udržovala fyzičku?
Jsem sportovní magor, takže mám ráda všechno. Jezdila jsem na kole, na bruslích, chodila do posilovny, hrála tenis, beachvolejbal, plavala. Střídám různé sporty podle sezony a opravdu si to užívám.

Chodí vám manžel se synem fandit? 
Zápasy začínají pozdě. Zatím jsme rádi, že má syn svůj režim, a když jde vše dobře, tak už o půl osmé večer spí. Chystají se fandit, jakmile bude trochu možnost. Třeba stihnou nějaký zápas na jaře.

Přivítáte podporu rodiny z hlediště?
Samozřejmě. Nemyslela jsem si, že mě moje děti uvidí hrát vrcholový volejbal. Teď se to může povést. Vždycky mi fandila celá rodina, a pokud bude v hledišti i syn, bude to speciální. On si to asi nebude pamatovat, ale pro mě to budou silné dojmy. Až vyroste, ukážeme mu fotky nebo video.

Do týmu jste šla s tím, že předáte zkušenosti mladším hráčkám. Jak se vám v nové roli daří?
Není to pro mě vynucená role. Vývoj kariéry byl pozvolný a přerod vznikl přirozeně. Jak jsem nabírala zkušenosti, automaticky se role v týmu měnila a ve sportu je to normální.

Věnujete se hlavně Nikole Vaňkové a Daniele Digrinové, které hrají na pozici libera. Berou si vaše rady k srdci?
Je to velice příjemná spolupráce. Obě mají podobné myšlení jako já a jsou ambiciózní, učenlivé. Dokážou rychle vnímat, co jim kdo říká, a vzít si z toho to správné.

Jak zatím hodnotíte spolupráci s trenérem Rojkem?
Velice dobře. Znala jsem ho už dřív jako trenéra soupeřek. Věděla jsem, jak se chová na utkáních. Teď jsem ho poznala blíž a vyhovuje mi jeho myšlení.

Co čekáte od domácího Final Four Českého poháru, ve kterém v sobotu vyzvete v semifinále silnou Olomouc?
Věřím, že budeme úspěšné. Poslední extraligové utkání sice vyhrála Olomouc ve třech setech, ale podle toho, co jsem viděla doma v televizi, nebyl zápas jednoznačný. U pár balónů udělal brněnský tým zbytečné chyby. Duel mohl mít úplně jiný průběh. Věřím, že tým jde pořád nahoru a ukáže se to i o víkendu v poháru.

Autor: Daniel Hrbolka
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/jmena-mi-jeste-delaji-problem-rika-nova-posila-volejbalistek-kralova-pole-20180201.html