Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Juška si chce nadělit medaili k narozeninám

Publikováno: 2. 3. 2018 | Autor: Daniel Hrbolka

Národní halové mistrovství v polovině února suverénně ovládl výkonem 799 centimetrů, přesto není spokojený. Dálkař Radek Juška v pátek nastoupí do finále své disciplíny na halovém mistrovství světa v anglickém Birminghamu a poprvé v sezoně si chce zapsat pokus s osmičkou na začátku. „Říká se, že kdo skočí osm metrů, tak už je dálkař. Mně zatím letos chybí jeden centimetr. Z toho jsem trochu zklamaný, ale doufám, že to na světovém šampionátu konečně klapne,“ říká atlet ze Staroviček na Břeclavsku.

Finále dálky je v Birminghamu naplánované šest dní před Juškovými pětadvacátými narozeninami. „Potěšilo by mě, kdybych si k narozeninám nadělil medaili. Ale touží po ní každý sportovec. Cítím se dobře. Trénoval jsem tady dálkařské náběhy, které nevypadaly zle. Uvidíme, jak se vyspím. Myslím, že výkon bude lepší než na mistrovství České republiky,“ přemítá. 

Na startovní listině pátečního závodu, který začíná po půl deváté večer středoevropského času, figuruje šestnáct závodníků. Po třech pokusech se pole redukuje na osm nejlepších. „Beru všechno do osmého místa. Na posledním šampionátu v Portlandu před dvěma lety jsem skončil desátý, takže chci umístění určitě vylepšit,“ popisuje Juška. Za největšího favorita považuje Jihoafričana Luva Manyongu, který letos v únoru skočil 840 centimetrů a vede světové tabulky.

Kvůli pozdnímu začátku závodu musí Juška upravit svůj režim. „Čekání bude dlouhé. Zkusím se v klidu vyspat a pak musím vymyslet, kdy poobědvat. Musím jíst později, aby mi to vydrželo až do večera a neměl jsem hlad,“ plánuje čtyřiadvacetiletý skokan. Ve čtvrtek absolvoval pouze lehčí trénink. „Dal jsem si jen lehkou posilovnu a vyběhání. Pár rychlejších úseků, aby se mi rozjely nohy,“ vysvětluje stříbrný medailista z halového mistrovství Evropy v Praze z roku 2015.

Ještě před odletem do Birminghamu se Juška potýkal s nachlazením. „Na národním mistrovství jsem si lehce odrazil patu a tím, jak jsem ji pořád ledoval, jsem asi trochu prochladl. Teď už se ale cítím stoprocentně,“ ujišťuje před závodem.

Autor: Daniel Hrbolka
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/juska-si-chce-nadelit-medaili-k-narozeninam-20180301.html