Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Kometa srovnala při hře bez gólmana. V superbitvě nakonec padla až v nájezdech

Publikováno: 6. 1. 2019 | Autor: Vladimír Formánek

Hokejisté Komety přivítali v druhém klání kalendářního roku 2019 na svém ledě Hradec Králové. Po líté bitvě brněnský celek padl 4:5 po nájezdech.

Špičková podívaná. Duel mezi Kometou a Hradcem Králové nabídl divákům parádní hokejovou bitvu, kterou musely rozseknout až nájezdy. V těch byli úspěšnější hráči Mountfieldu.

Ospalý začátek od obou týmů vzal zasvé v osmé minutě. Brněnský bek Jan Štencel přesilovkovou trefou odšpuntoval zátky extraligového šlágru. Už za pár vteřin ale hosté srovnali. Gól Hradce museli rozhodčí dlouhé minuty rozklíčovávat za pomoci videa. Nakonec branku uznali.

Následně se na ledě strhla doslova bitva. Hráči po sobě šli. K vidění bylo několik skrumáží, kolizí a různých šarvátek, ve kterých vynikal z domácí strany Michal Gulaši, jenž často čistil prostor před brankou Karla Vejmelky. Za hosty vyčníval Radek Smoleňák. Ten se podepsal pod vyrovnávací trefu a ve druhé třetině se prosadil znovu. „Lidé viděli skvělé utkání,“ líčil Smoleňák.

Kometa Brno - Hradec Králové 4:5 sn.

Třetiny: 1:1, 0:1, 3:2 – 0:0.
Branky a nahrávky: 8. Štencel (M. Erat, Plekanec), 43. Malec (Bartejas, Plekanec), 52. Malec (Köhler, L. Čermák), 59. Zaťovič (Mueller, O. Němec) – 8. Smoleňák (Zámorský), 38. Smoleňák, 50. Koukal (Zámorský), 53. R. Pavlík, r. n. F. Pavlík.
Vyloučení: 13:13. Využití: 1:2. Střely na branku: 30:39. Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Brejcha, Jelínek. Diváci: 7458.
Kometa: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, M. Erat – Mallet, L. Čermák, Vondráček – R. Zohorna, Süss, Köhler.
Hradec Králové: J. Pavelka – Linhart, Zámorský, Cibulskis, Graňák, Rosandić, F. Pavlík, Nedomlel – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Miškář, Bičevskis, Paulovič – Rákos, Dragoun, Vopelka.

I Kometa našla ve vypjatém zápase svého dvougólového ranaře. Tomáš Malec na začátku třetí části stav opět srovnal, načež se Hradec znovu ujal vedení. Jenže Malec napřáhl od modré podruhé a na světelné tabuli svítilo skóre 3:3.

Brňané se nadechovali k závěrečnému tlaku. Na domácím ledě chtěli urvat všechny tři body. Po hattricku pošilhával Malec, ale jeho rána se nesetkala s gólovým vyústěním. „Je to hodně o štěstí. Nepamatuji si, jestli jsem někdy dal dvě branky, nebo dokonce tři,“ sdělil šestatřicetiletý bek.

Naneštěstí pro Brňany se do úniku dostal Petr Koukal, který procedil puk za Vejmelkova záda počtvrté. Mountfield vedl 4:3.

Do závěrečné sirény zbývaly necelé dvě minuty. Kometa šla do rizika. Na buly v útočném pásmu poslala šestici hráčů bez gólmana. Risk se vyplatil. Peter Mueller nalezl volného Martina Zaťoviče, jenž přivodil brněnské aréně explozi nadšení.

Šlo se do prodloužení. V něm nejprve ujel Petr Holík, ale rozezvučil pouze tyč. Následně se do brejku dostali hosté a Tomáš Bartejs fauloval. Rozhodčí nařídili trestné střílení, ve kterém selhal Smoleňák. V nájezdech byli šťastnější hosté. „Museli jsme pořád dotahovat. Jsme rádi, že jsme využili power-play a došli si alespoň pro bod,“ uvedl brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.

Autor: Vladimír Formánek