Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Složení útoků Komety: Erat a Plekanec spolu v lajně? Jedině s "novým Nečasem"

Publikováno: 3. 12. 2018 | Autor: Vladimír Formánek

Datum příchodu Ježíška má každý správný vánoční nadšenec zakroužkovaný v kalendáři. Ovšem fanoušci hokejové Komety si v prosinci vyznačili 6. prosince jako Štědrý den. V domácí aréně se totiž poprvé dočkají hvězdného dua Martin Erat – Tomáš Plekanec.

V pikantním souboji s pražskou Spartou. „Jsme předběžně domluvení, že nastoupí. Pokud budou po zdravotní stránce v pořádku, počítám s nimi. Ani jeden z nich ale v úterý v Lize mistrů stoprocentně nenaskočí,“ uvedl majitel a kouč Komety v jedné osobě Libor Zábranský pro klubový web

Ještě minulý týden přitom Kometa ohledně prvních startů hvězd mlžila. „Myslím, že start Erata se blíží, v prosinci ho určitě uvidíme. Je s námi v kabině a s týmem trénuje na ledě. Co se týče Plekance, tak k tomu bych se zatím nerad vyjadřoval, jeho účast se bude řešit ze dne na den,“ prozradil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

S příchodem dvou ostřílených borců musí trenéři Komety rozklíčovat otázku složení útočných formací. „Pokud nastoupí Plekanec a Erat spolu, tak si přeji, aby u sebe měli našeho nejmladšího útočníka. Předávali mu své zkušenosti a vychovávali ho, tak jak jsme to v minulosti dokázali s Martinem Nečasem,“ nastínil Zábranský.

O roztrhnutí první ofenzivní formace ve složení Peter Mueller, Petr Holík a Martin Zaťovič v Kometě neuvažují. Proto se zcela jistě dá předpokládat, že Erat s Plekancem povedou druhou lajnu a podle slov Zábranského s někým mladým. Nabízí se Karel Plášek mladší, který v aktuálním ročníku dostává hodně prostoru.

Třetí formaci může vést Jan Hruška, který sice nezažívá povedenou sezonu, ale souhra s Alexandrem Malletem a Radimem Zohornou vypadala v nedávných duelech slibně. „Hraje se mi s nimi super a doufám, že to bude pokračovat,“ přál si brněnský útočník Hruška.

Poslední lajnu patrně obstará trojice tvrďáků Bedřich Köhler, Leoš Čermák a Martin Dočekal. V Kometě se taky musí připravit na variantu bez Plekance, který má v Brně pouze střídavé starty.

Autor: Vladimír Formánek
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/slozeni-utoku-komety-erat-a-plekanec-spolu-v-lajne-jedine-s-novym-necasem-20181203.html