Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Třináct a dost. Kometu zaskočily Kracíkovy akce a přišla o vítěznou šňůru

Publikováno: 5. 4. 2018 | Autor: Petr Musil

Na čísle třináct se zastavila vítězná série hokejistů Komety v play-off extraligy v součtu s minulým ročníkem. Ve čtvrtém utkání semifinálové série s Plzní doma prohráli 1:2. Brňané se v historické tabulce zastavili na druhém místě a od rekordních šestnácti výher Pardubic je dělila tři vítězství. „Nic, jdeme dál, je to jeden zápas v sérii,“ mávl rukou domácí útočník Martin Zaťovič.

Zvykli si v poslední době na výhry, ale z hráčů nebylo znát zklamání. Stále jsou ve výhodě, v sérii vedou 3:1 na zápasy a v sobotu v Plzni mohou slavit postup do finále. „Pro nás se nic nemění. Na utkání se zase připravíme. Věřím, že to ukončíme v Plzni,“ prohlásil asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Jeho svěřence zřejmě vykolejila nezvyklá situace. Poprvé v semifinále Kometa ztrácela. Indiáni se dostali premiérově do vedení díky tomu, že stejně jako v předchozím třetím duelu vstoupili do utkání aktivně.

Ve čtvrtek po necelých dvou minutách druhé části vstřelil gól na 1:0 hostující Jaroslav Kracík. „Po středečním zápase nám trenér řekl, že hrajeme dobře, ať pokračujeme pořád stejně, lezeme do brány, zlepšíme se v proměňování šancí a dáme gól,“ povídal Kracík, jenž splnil přání nadřízených.

Nabruslil si na střílenou přihrávku beka Davida Skleničky a tečoval ji nechytatelně pod břevno. Hned za dvě minuty a 36 sekund zasadil Brnu další direkt opět Kracík, který tentokrát vyzval křížnou přihrávkou ke skórování forvarda Denise Kindla. „Jarda je šikovný centr. V minulosti hodně zatracovaný. Víme, co v něm máme. Jsem rád, že to předvedl i v play-off,“ chválil ho asistent kouče Plzně Ladislav Čihák.

Ve čtvrtfinále Kometa v početních převahách proti Vítkovicím dominovala. Nyní za čtyři zápasy proti Plzni využila zatím jen dvě. A obě podobným způsobem. Osm minut před koncem vykřesal naději podobně jako v Plzni Hynek Zohorna. „Byl to podobné. Obránci se odtáhli na jednoho hráče, naskytla se mi ulička, Martin Erat mi nahrál a trefil jsem to,“ popsal střelec.

Přitom měli Brňané po hloupém faulu Miroslava Preisingera v 35. minutě k dispozici minutu a pět sekund výhodu pěti proti třem. Do utkání se mohli dostat dřív. „Viděli jste, co se dělo po našem snížení. Pak jsme hráli naprosto na jednu bránu,“ mrzelo Pokorného.

HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 52. H. Zohorna (M. Erat, Krejčík) - 22. Kracík (D. Sklenička, Kadlec), 24. D. Kindl (Kracík)
Rozhodčí: Hodek, Hribik - D. Hynek, Zíka
Vyloučení: 5:6