Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Už jsem doma začínal trochu lenivět, říká ke svému návratu házenkář Dostalík

Publikováno: 7. 3. 2018 | Autor: Daniel Hrbolka

Po minulé sezoně se s klubem nedohodl na podmínkách a skončil. Teď je zpět. Brněnský házenkář Michal Dostalík už stihl naskočit za Královo Pole do tří domácích extraligových utkání, naposledy byl v sobotu u porážky 30:32 s pražskou Duklou. V každém zápase si připsal jeden gól. „Byl jsem doma a začal trochu lenivět. Nabídka mi přišla vhod. Nemusel jsem už vymýšlet, co dál dělat, a vrátil se k házené,“ říká čtyřicetiletý pivot.

lupa-plus

První zápas se Zubřím jste hrál po dlouhé přestávce bez vrcholové házené. Jaký byl váš návrat?
Podle předvedené hry asi ne moc dobrý, ale jinak v pohodě. (smích) Určitě můžu být lepší a snažím se. Ale zatím nejsem sehraný s týmem a chybí mi tři čtvrtě roku tréninku.

Jak došlo k vašemu návratu do klubu?
Vedení Králova Pole se mi ozvalo s tím, že na tom nejsou dobře, a nabídlo mi, ať se vrátím. Takže jsem souhlasil, že jim vypomůžu.

Zaskočila vás ta nabídka?
Nezaskočilo mě, že potřebovali výpomoc, ale samotná nabídka ano. Je ale asi normální, že někdo skončí a pak se ho klub zeptá, jestli bude zase hrát.

Jaká byla adaptace s týmem?
Kluci mě vzali dobře, byli hodní. Ještě před návratem jsem se ptal, jestli jim nevadí, když začnu hrát. Ze slušnosti jsem to s nimi potřeboval probrat. Pamatuju si, že jsem byl v mládí háklivý, když přišli starší hráči, kteří netrénovali, hrát zápas. Tomu jsem se snažil předejít.

Zpátky vás přivedl i kouč Aleš Kořínek. Jak se stavíte k tomu, že už tým zase netrénuje?
Když mužstvo opustí trenér dvakrát za sezonu (v prosinci skončil Jozef Hanták – pozn. red.), tak je něco špatně. Asi nikdo to nevnímá pozitivně.

Jako hrající kouč vede tým Jiří Havlát. Jaká je spolupráce s ním?
Vnímám ji pozitivně, tréninky byly dobré. Ale asi nikdy není nejlepší, když se trenér musí soustředit ještě na spoustu věcí ve hře a ne pouze na trénování. Samozřejmě pak unikají některé věci, které by unikat neměly.

Královo Pole je v tabulce desáté. Čekají vás v základní části poslední čtyři zápasy a tři z nich jsou proti týmům ze spodní části tabulky. Jak vidíte šance na play-off?
Doma máme povinnost zvítězit v utkáních s Kopřivnicí a Novým Veselím. Venku máme Hranice a Plzeň. Doufám, že prostě všechny zápasy vyhrajeme a play-off vybojujeme. Nebude to jednoduché, ale musíme se snažit a doufat.

Pokud postup vyjde, co čekáte od vyřazovací části?
Očekávání je vždy nejvyšší, ale záleží na aktuální formě. Házená je vyrovnaná, dva tři týmy v lize jsou vůdčí. Každý může porazit každého a ukazuje se to v každém kole.

Jak jste trávil házenkářskou pauzu?
Víc jsem se staral o rodinu a sportoval. Dělal jsem volejbal, fotbal, box a golf, který jsem dřív hrával na Islandu a dlouho jsem se k němu nedostal. Vynahradil jsem si to. Dělal jsem věci, které jsem kvůli házené nestíhal. Taky to byla dobrá etapa. (úsměv)

Proč zrovna box?
Potřeboval jsem nějaký pohyb a box je dobrý v tom, že za patnáct minut jsem zahřátý až až. Rychle se dostanu do tempa a to mi vyhovuje. Ale neboxovali jsme naplno, spíš se jen oťukávali na tréninku. Žádné praní se v kleci.

Autor: Daniel Hrbolka
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/uz-jsem-doma-zacinal-trochu-lenivet-rika-ke-svemu-navratu-hazenkar-dostalik-20180307.html