Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Znovu na trůnu. Badmintonisté se zahraničními posilami vyhráli extraligu

Publikováno: 18. 4. 2018 | Autor: Daniel Hrbolka

 Překazili pražskému Meteoru zlatý hattrick a ovládli extraligu. Badmintonisté týmu pod hlavičkou Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity nenašli v sezoně přemožitele. K vítězství jim pomohly i zahraniční hvězdy.

V Praze v sobotním semifinále brněnský celek suverénně přehrál Klimkovice 6:2. Ve finálovém zápase jej čekal Meteor, který ovládl poslední dva ročníky nejvyšší soutěže. Pražané vedli 2:0, Brno však duel otočilo a zvítězilo 5:3 na zápasy. „Konečně jsme splnili cíl z posledních tří let. Je pro nás obrovský úspěch a úleva, že se nám podařilo přivézt titul zpátky do Brna,“ sdělil brněnský hráč Adam Mendrek (na snímku vpravo).

Ten přispěl v tažení za zlatem jedním bodem ze čtyřhry, do které nastoupil se Scottem Evansem, bývalým 23. hráčem světa.

Česko-irská dvojice dokázala otočit téměř ztracený třetí set proti mistrům České republiky Jakubu Bitmanovi a Pavlu Drančákovi a vyrovnala stav finále na 2:2.

„Se zahraničními hráči se potkáváme na turnajích. Ptám se jich, jestli nemají chuť zahrát si českou extraligu, která je stále kvalitnější. Hrát se Scottem je psychicky náročné. Vedle takové osobnosti se člověk chce vytáhnout. Je to pro mě čest,“ popsal Mendrek, který si na extraligové finále odskočil z Německa, kde se připravuje na mistrovství Evropy.

K titulu dopomohli Brnu další hráči první světové stovky Estonec Raul Must i Polák Adam Cwalina. „Celému týmu chci poděkovat za přístup. I přes lehké problémy jsme to zvládli a jsem rád, že jsme po několika letech znovu vybojovali titul. Byl to kolektivní výkon,“ zhodnotil po finále brněnský trenér Stanislav Kohoutek.

Sestava Brna:
Zuzana Pavelková, Adam Cwalina, Jan Janoštík, Adam Mendrek, Magdaléna Lajdová, Scott Evans, Vojtěch Šelong, Raul Must

Autor: Daniel Hrbolka
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/znovu-na-trunu-badmintoniste-se-zahranicnimi-posilami-vyhrali-extraligu-20180418.html