Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Fojtík při premiéře skóroval. Drtiči ale přestřelku v Opavě nezvládli

Publikováno: 27. 11. 2018 | Autor: Libor Kopl

Vítězná hodonínská série po třech zápasech skončila. Drtiči nezvládli přestřelku v Opavě, kde sice v prostřední části otočili zápas z 1:2 na 4:2, ale o náskok v úvodu třetí třetiny přišli a nakonec v úterní předehrávce 21. kola podlehli domácímu Slezanu 5:6. Dramatickou bitvu rozsekl v 51. minutě obránce Filip Jánošík. Hostům k bodům nepomohla ani premiérová trefa poslední posily, útočníka Josefa Fojtíka.

Drtiči nastoupili do úterního utkání bez útočníka Růžičky a obránce Kellnera. Do sestavy SHK se naopak vrátil uzdravený bek Fišera. Premiéru v modro-oranžovém dresu si ve Slezsku odbyl útočník Josef Fojtík. Zkušený čtyřiatřicetiletý hokejista, který bude v novém klubu nosit číslo osm na zádech, přišel do Hodonína na hostování z prvoligové Poruby.

Vstup do utkání vyšel lépe Slezanu. Hned ve 2. minutě se řítil sám na hostujícího gólmana Štěpanovského domácí útočník Rousek, ale v úniku trefil pouze jeho vyrážečku. Vzápětí byli v krátkém sledu vyloučení Matula s Dreslerem, Opavští ale dvojnásobnou přesilovku nevyužili. Drtiči oslabení sehráli výborně, navíc mohli udeřit. Po přečíslení dvou hráčů na jednoho orazítkoval kapitán Jurča břevno. Zkušený hodonínský útočník patřil v úvodní části k nejaktivnějším hráčům, ve 13. minutě měl další příležitost, ale Waneckého nedokázal prostřelit. Následně měl vedoucí gól na hokejce Matula, ale ani on v zakončení neuspěl.

Drtiče v první třetině srážely časté fauly. První tři oslabení hosté zvládli, ale po nedovoleném zákroku Hložánka inkasovali. Tečovaná střela Hendrycha zápěstím skončila až za Štěpanovským v síti.

Slovácký celek po přestávce přidal. Nadějné přečíslení tří na jednoho bránícího hráče ještě nevyřešil, ale v čase 22:55 už udeřil. Střelu Charváta sice Wanecki vyrazil, ale nepokrytý Sedlák odražený kotouč zblízka uklidil pod břevno.

Hosté se ale dlouho neradovali. Opava si totiž brzy vzala po pohledné kombinaci vedení zpět. Hendrych v útočném pásmu přenechal puk Malinovu, který už mohl střílet, ale celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na Krejčího, jenž Krejčího, jenž kotouč uklidil k pravé tyči hodonínské svatyně.

Hlas trenéraIvan Dornič (SHk iClinic Hodonín): „Jsem velmi zklamaný, že jsme přišli o vedení a zápas prohráli. Utkání bylo vyrovnané, šance měly oba týmy. Bohužel jsme neudrželi vedení 4:2 ani 5:4, což bylo rozhodující. Mrzí mě, že to, co jsme si řekli v kabině, tak jsme na ledě nedodrželi. Udělali jsme dětské chyby, na které jsme doplatili. Rozhodující šestý gól jsme si dali sami, o to víc porážka bolí a štve. V závěru jsme mohli ještě vyrovnat, patnáct sekund před koncem jsme nastřelili tyčku. Musíme pořádku hodit za hlavu a v dalším venkovním zápase ji odčinit. Je to pro nás takové varování, abychom se zase probrali a v příštím zápase zase bojovali a hráli jako tým.“

Drtiči se snažili o vyrovnání, soupeře zmáčkli a v přesilové hře podruhé skórovali. Střelu obránce Mikésky od modré čáry chytře tečoval kanonýr Jurča a bylo to 2:2.

Jihomoravané ožili a výsledek za necelé dvě minuty otočili. Hned po vyhraném vhazování vystřelil od modré Miklík. Jeho ránu pohotově usměrnil Charvát, který završil bleskový obrat.

Pak hráli domácí v šesti a rozjetí hosté počtvrté udeřili. Po spolupráci nováčka Fojtíka s Finsterlem skóroval obránce Dresler. Byla to jeho premiérová branka v Hodoníně.

Hotovo ale zdaleka nebylo. Slezan se totiž v závěru prostřední části dostal na dostřel. Rousek se vymanil z rohu kluziště, nabruslil si mezi kruhy a střelou na bližší tyč vymetl horní roh Štěpanovského branky.

Hosté nebrali varování vážně a v úvodu třetí třetiny skóre srovnali. Po Malinově přihrávce se trefil Spratek. Hodonínští hokejisté však přispěchali s rychlou odpovědí a po přesném zásahu si vzali náskok zpět. Do trháku poslal Drtiče debutant Fojtík. Přestřela na opavském ledě dál pokračovala. Na 5:5 srovnal Černý.

Opava cítila šanci a dál dřela. Naopak Hodonín vypadl z role a po další chybě inkasoval šestý gól. Další obrat završil bek Jánošík.

Drtiči už v hektickém závěru reagovat nedokázali a po téměř měsíci vyšli bodově naprázdno. Po porážce 5:6 klesli právě za úterního soupeře na páté místo.

Vylepšit pozici mohou hodonínští hráči v sobotu, kdy se představí v Českých Budějovicích, kde vyzvou David Servis.

2. hokejová liga, skupina východ, předehrávka 21. kola

HK Opava – SHK iClinic Hodonín 6:5 (1:0, 2:4, 3:1)

Branky: 18. Hendrych (Krejčí, Rousek), 27. Krejčí (Malina, Hendrych), 39. Rousek, 42. Spratek (Malina, Jánošík), 47. Černý (Wolf), 51. Jánošík (Spratek, Malina) – 23. Sedlák (Charvát, Ševčík), 33. Jurča (Mikéska, Matula), 35. Charvát (Miklík), 37. Dresler (Fojtík, insterle), 44. Fojtík (Fišera). Rozhodčí: Šutara – Konvička, Dohnal.

Opava: Wanecki (Lamla) – Fědor, Kažimír, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Štindl, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Černý, Malina, Hendrych.

Hodonín: Štěpanovský (Juríček) – Sedlák, Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík – Polák, Fojtík, Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Matula, Jurča.

Autor: Libor Kopl