Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Trenéra bučovických fotbalistů Gambu těší, že hráči si sami řekli o soustředění

Publikováno: 2. 2. 2018 | Autor: Zdeněk Vlach

Odehráli dva zápasy a ve čtvrtek vyrazili na krátké soustředění do Rosic. Cíl zimní přípravy na jarní část krajského přeboru je pro fotbalisty Bučovic jasný: dobře se nachystat na boj o záchranu. V podzimní části soutěže totiž uhráli jen deset bodů a pod sebou v tabulce mají jen Moravskou Slavii Brno. „Zatím všechno klape. S účastí hráčů v přípravě i jejich přístupem jsem spokojený,“ říká trenér mužstva Petr Gamba.

Proč padla volba na Rosice?
Ze dvou důvodů. Ten hlavní je, že to tam hodně dobře znám. Jezdil jsem tam na soustředění už s dorostem Zbrojovky. A odehrál jsem tam deset let. Druhým je, že z několika variant byly Rosice termínově nejvhodnější. Ale určitě je to super volba. A co mě potěšilo nejvíc, je to, že hráči si o soustředění sami řekli.

Jaký máte denní program?
Máme k dispozici hřiště s umělým povrchem. Sice menších rozměrů, ale v této fázi přípravy to není tak podstatné. Je to hlavně kondiční soustředění. Hodně běháme venku, k dispozici je kompletní rehabilitace, tedy posilovna, sauna, výřivka. Prostě všechno, co je na kondičním soustředění potřeba. Končíme v neděli.

Příprava FC Bučovice
Odehráno:
Tatran Bohunice – Bučovice 1:0 (1:0)
Start Brno – Bučovice 4:2 (0:2), branky Handlíř, Burian

Soustředění v Rosicích (1.-4. února):
FC Bzenec – Bučovice, sobota 10. 2. (12.00), UT Strážnice 
MFK Vyškov B – Bučovice, sobota 17. 2 (13.00), UT Vyškov
24. 2. soupeř v jednání 
Sparta Brno – Bučovice, sobota 3. 3. (14.00) UT Sparty Brno, Komárov
Bučovice – Hněvotín, sobota 10. 3. (14.00), tráva v Bučovicích (dle počasí)

Máte v Rosicích kompletní tým?
V kádru je teď sedmnáct hráčů. Měli jet všichni, ale ne všichni z pracovních důvodů budou absolvovat celé soustředění. Někdo přijede později, jiný zase dříve odjede. Jsme amatéři. Ale průběžně mám pořád čtrnáct patnáct lidí.

Jsou mezi nimi nové tváře?
Z hostování se vrátil Chalabala, je tu s námi. K dispozici na jaře zase bude Bil, jenže teď ho čeká operace tříselné kýly, takže do přípravy naskočí později. Máme rozjednaného jednoho hráče, ale ten na soustředění není.

Kdo z kádru odešel?
Staňa Hanousek ukončil činnost a Jeřábek už nechce hrát fotbal.

Máte s sebou i nějaké dorostence?
Je tu s námi Kohoutek, který odehrál obě přípravná utkání. Do přípravy doma pak ještě chceme vzít dva další kluky, ale spíš jen tak na zkoušku, aby si osahali přípravu dospělého mužstva.

Co vám řekly, nebo naznačily dva odehrané přípravné zápasy?
Že herně na tom kluci nejsou špatně a že je potřeba zvýšit kondici. S Bohunicemi (0:1 - pozn. red.), i když jim chyběli někteří hráči, jsme sehráli vyrovnaný celý zápas, se Startem (2:4) jsme byli celý poločas jasně lepší. Dokonce si myslím, že to byl herně nejlepší výkon, co jsem k mužstvu nastoupil. Druhou půli jsme bohužel odpadli fyzicky. Ale je pravda, že jsme v pátek před zápasem měli trochu náročnější trénink. Výsledek mně nevadí. Neříkám, že výsledky nejsou důležité, ale teď určitě nejsou prioritní. Záleží, jak se kluci chovají na hřišti a jak snáší únavu.

Jak by měl vypadat konečný kádr pro krajský přebor?
Určitě si necháme dva gólmany. Teď máme tři, zůstanou dva. Určitě zkušený Martin Hanák a jeden ze dvou mladíků. Oba mají talent a potřebují chytat. Kdyby byli tři, jeden by se určitě do branky nedostal vůbec. Do pole si představuju sedmnáct hráčů. Nižší počet by byl riziko, třeba při zraněních a hráči také mívají pracovní povinnosti. Kdybychom měli béčko, asi by mělo stačit patnáct hráčů širšího kádru.

Jak budete trénovat po soustředění?
Tady musím zdůraznit, že jsem mile překvapený docházkou na tréninky i přístupem hráčů k nim. Po soustředění budeme trénovat v úterý a v pátek v hale, jednou venku na naší umělce. I když je menší, tak při hrubé fyzické části je to dostačující. Teď je to zatím pořád o kondici, jakmile začneme víc dělat s balonem, tak budeme uvažovat o trénincích na velké umělce. Chtěl bych co nejdřív přejít na trávu, ale v tom bude rozhodující počasí.

Autor: Zdeněk Vlach
Zdroj: https://vyskovsky.denik.cz/fotbal_region/trenera-bucovickych-fotbalistu-gambu-tesi-ze-hraci-si-sami-rekli-o-soustredeni-20180202.html