Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Orlí letka pokračuje ve vítězné formě. Porazila Innsbruck

Publikováno: 27. 11. 2018 | Autor: Lubomír Budný

Hokejoví Orli opět naskočili do vítězné formy. Potom, co v neděli jejich pětinásobnou sérii výher přerušil Salzburk, porazili na domácím ledě v rámci 23. kola EBEL Innsbruck 6:4.

Hosté se ujali vedení minutu po úvodním buly, kdy Lavoie překonal strážce orlí svatyně Lassilu. Znojemští marně čekali na první branku. O deset minut později zpracoval Nikolas Hlava Špačkovu přihrávku a vyrovnal na 1:1. Následně svěřenci trenéra Miroslava Fryčera využili přesilovku a pět minut před koncem úvodní dvacetiminutovky zvýšil na 2:1 Erik Němec, třicet sekund nato skóroval kapitán týmu z města nad řekou Dyjí kapitán David Bartoš – 3:1. Innsbruck nestíhal a Orli těsně před koncem úvodní třetiny odskočili na 4:1.

„Dotáhli jsme to, ale zbytečně jsme si vše zkomplikovali. Prvních sedm minut jsme byli chvíli mimo, ale následné góly nabudily soupeře tak, abychom se nervovali až do konce,“ hodnotil úvod lodivod Znojemských Fryčer.

Hokejisté Innsbrucku nevěřícně koukali i na startu druhé části, jelikož domácí devatenáct sekund po jejím začátku utekli soupeři o čtyři branky. Skóre 5:1 otevřel Marek Kalus. Rakušany ovšem nabudila využitá přesilovka a ve 29 minutě snížili na 5:2. Innsbručtí Žraloci převzali iniciativu, což domácí mírně rozladilo. Za sekání poslali rozhodčí na trestnou lavičku Nováka, hosté opět využili hru pět na čtyři a přetavili ji v gól.

Během poslední třetiny Znojemští marně drželi puk v útočném pásmu a měli několik příležitostí, ale touš se jim za záda innsbruckého gólmana nepodařilo dostat. Ve 49. minutě naši jižní sousedé přebrali otěže a snížili na těsných 5:4. Chvíli před koncem byl potrestán dvěma minutami domácí Ryan Kujawinski za kroček a Rakušané počali hrát ještě agresivněji. To se jim vymstilo a díky vyloučení Yosana, jenž putoval na dvě minuty pryč ze svény za hru vysokou holí.

Těsně před finišem Znojmo uteklo na 6:4 díky Allanu McPhersonovi. Kouč Miroslav Fryčer i přes některá zaváhání hráčům věřil. „Jsem daleko klidnější, než dva měsíce zpátky, kdy nám padaly podobné výsledky a následně jsme zpanikařili. Zlepšili jsme přesilovky a celkový dojem se změnil. Dnes jsem spokojen a mé přání se vyplnilo,“ dodal Fryčer. Nastartovaná Orlí letka pokračuje dál. V pátek doma přivítá Dornbirn.

HC Orli Znojmo – Innsbruck Sharks

Třetiny: (4:1, 1:2, 1:1). Branky a asistence: 11. Hlava (Špaček), 16. Němec (Kujawinski), 16. Bartoš (Novák, Luciani), 19. Lattner (Sedlák, Kalus), 21. Kalus (Stretch, McPherson), 60. McPherson – 2. Lavoie (Lamoureux, Koper), 30. Šedivý (Lavoie), 39. Clark (Spurgeon), 49. Koper (Lavoie, Štach). Rozhodčí: Fichtner, Piragić – Gatol, Kašpar. Diváci: 2217.

HC Orli Znojmo: Lassila – Lattner, Sedlák, Tejnor, Parkkonen, Stehlík, Kruckovyč, Šnajnar – Kalus, Stretch, McPherson – Matuš, Kujawinski, Němec – Novák, Bartoš, Luciani – Špaček, Hlava, Oščádal – Bulín. Trenér Znojma: Miroslav Fryčer.

Autor: Lubomír Budný