Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Znojemští plavci přivezli z Plzně šest cenných medailí

Publikováno: 1. 4. 2014

Jedna z nejúspěšnějších sportovkyň Znojemska, Tereza Coufalová, opět dokázala, že svůj titul drží oprávněně. Dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili přivezla po víkendovém zápolení v Plzni do Znojma. V dvoudenním plaveckém závodu s názvem Plzeňský vytrvalec se znojemští plavci porovnávali s konkurencí šesti set plavců z mnoha evropských zemí.

Byly to naše první závody po novém roce, skoro všichni si zaplavali nové osobní rekordy na dlouhý bazén. Navíc Tereza vzhledem k velké konkurenci plavala naprosto výborně i s ohledem na dospělé," pochvaloval si znojemský trenér Jiří Kyněra.

Na dvoudenní tradiční mezinárodní plavecký mítink, který se uskutečnil o uplynulém víkendu, se do západočeské metropole sjelo šest set plavců ze čtyřiceti mezinárodních oddílů. Tamní padesátimetrový bazén na Slovanech byl dějištěm závodů na dlouhých tratích patnáct set a osm set metrů volným způsobem. Doplňkově se plavaly stometrové disciplíny a polohový závod na dvou stech metrech. Závody byly vypsány pro pět věkových kategorií a rozděleny do třech půldenních bloků. Plavci TJ Znojmo dosáhli opět solidních výsledků. Celkem plavci vybojovali pro Znojmo šest medailí a dále skončili čtyřikrát na čtvrtých pozicích, což je podle trenéra vzhledem k obrovské mezinárodní konkurenci velký úspěch. Spolu s Terezou Coufalovou dosáhli na nejcennější kovy i plavci Adam Hlobeň, Jindřich Dolníček a Tereza Polachová.

„Já jako trenér mám rád, že se ani třeba medaile nezískají, ale hlavně si moji svěřenci udělají osobní rekordy. Protože z toho je vidět, že jejich trénink za něco stál a že se zlepšují," vysvětlil Kyněra.

Nyní se dvacet znojemských plavců připravuje na další závod, na který odjíždějí tento víkend do Českých Budějovic.

„Jsou to první závody na dlouhém bazénu v letošním roce a mým cílem je hlavně zaplavat slušné časy, abych se kvalifikoval na mistrovství České republiky," odkryl své plány plavec Ondřej Čermák.

STARŠÍ ŽACTVO

Tereza Coufalová – první na 800 metrech volným způsobem s časem devět minut šestačtyřicet sekund a sedmapadesát setin, dále taktéž první na 100 metrech ve znaku s časem jedné minuty osmi sekund a padesát setin. Na druhém stupínku se umístila na 100 metrech volným způsobem s časem jedné minuty jedné sekundy a dvaačtyřiceti se­tin.

Adam Hlobeň – pro druhé místo si doplaval ve 100 metrech motýlka s časem jedné minuty šesti sekund a pětadevadesáti setin, na šestém místě byl na 1 500 metrech volným způsobem a desátý na 100 metrech na znak.

Jindřich Dolníček – vyplaval stříbrný kov na 100 metrech prsa s časem jedné minuty dvaceti sekund a dvaapadesáti setin, čtvrté místo poté na 100 metrech volným způsobem v čase jedna minuta dvě sekundy a sedmdesát setin. Čtvrtou příčku obsadil ve 100 metrech motýlka, který zvládl za jednu minutu devět sekund a sedmnáct setin, jedenáctý pak byl na 1 500 metrech volným způsobem.

Gabriela Jordánová – doplavala si pro sedmé místo v 800 metrech volným způsobem, desáté na sto metrech na znak a jedenácté na 200 metrech polohového závodu.

DOROST

Miroslav Navrkal – skončil na čtvrtém místě v 1 500 metrech volným způsobem s časem sedmnácti minut šestačtyřicet sekund a pětadvaceti setin, dále byl devátý na 100 metrech volným způsobem.

Jan Fuxa – doplaval desátý na 1 500 metrech volným způsobem a třináctý na 50 metrech taktéž volným způsobem.

Tereza Polachová – obsadila v kategorii dospělých bronzovou příčku na 1 500 metrech ve volném způsobu s časem osmnáct minut čtyřiatřicet sekund a šestašedesát setin. Čtvrtá byla na 800 metrech volným způsobem s časem devět minut šestačtyřicet sekund a dvaatřicet setin, dále byla šestá na polohové dvoustovce.