Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

https://blanensky.denik.cz/ostatni_region/blanensko-vyhlasilo-sve-nejlepsi-sportovce-za-rok-2017-20180124.html

Vyhlášení Sportovce roku 2017 okresu Blansko proběhlo ve středu 24.1.2018 od 17:00 hodin v Kině v Blansku, které sledovalo necelých 200 diváků. Galavečer uspořádalo Okresní sdružení ČUS v okrese Blansko ve spolupráci s městem Blansko a Jihomoravskou krajskou organizací ČUS. Akce se konala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka.

Anketa byla vyhlášena v těchto desíti kategoriích bez pořadí:

1. Kolektiv – mládežnický tým

Tým žákyň U15 BK Blansko- basketbal

  • v současnosti 3. místo v nadregionální soutěži U15

Dorostenci FK Blansko – fotbal

  • 1. místo v soutěžním ročníku 2016/2017 MSDD

Družstvo juniorů TJ SOUZ Boskovice - vzpírání

  • 2. místo v celorepublikové lize Juniorů do 20 let

2. Kolektiv - seniorský tým

Jiří Hrdlička a Jiří Hrdlička ml. – Sálová cyklistika Svitávka - kolová

  • 1. místo na MČR

  • 4. místo na MS

Stolní tenistky KST GMC Blansko – stolní tenis

  • 3. místo 1. ligy žen v sezoně 2016/2017

  • Průběžné 1. místo 1 ligy žen v probíhající sezoně 2017/2018

Lední hokejisté SKMB Boskovice – lední hokej

  • Vítěz Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlínska

3. Sportovní talent

Adriana Horňová – SVČ Boskovice - plavání, Elite Sport Boskovice - triatlon

  • 1. místo v Jihomoravské triatlonové lize – kategorie dorostenky

  • 2. místo na Mistrovství ČR – Duatlon

Tereza Charvátová – Elite Sport Boskovice – atletika, triatlon

  • 1. místo Mistrovství Moravy a Slezka

  • 3. místo Český pohár triatlonu - Sokolov

Milan Kučera – ASK Blansko – plavání

  • 1. místo na Letním mistrovství ČR v kategorii žactva na 100m motýlek

  • 1. místo na Zimním MČR v kategorii st. žactva na 100m motýlek a 100m polohový závod

Tereza Obořilová – Drahanský sport team – horská kola

  • mistryně republiky a vítězka Českého poháru ve sprintu horských kol

  • čtyřnásobná medailistka z Letní olympiády dětí a mládeže

Jiří Sehnal – ÚAMK Biketrial Blansko – biketrial, cyklotrial

  • 3. místo na MS v biketrialu v kategorii Poussin – Španělsko

  • 1. místo na MČR v biketrialu v kategorii Poussin

Pavla Štoudková – ASK Blansko – atletika

  • Mistryně ČR na 800m na dráze a v hale

  • 1. místo na Olympiádě dětí a mládeže na 800m

Jana Tesařová – Moravec team – horská kola

  • 1. místo na MČR ve sprintu v Brně

  • 3. místo na MČR v cross country v Brně

Tereza Zouharová – BK Blansko – basketbal

  • nejlepší hráčka týmu žen v oblastním přeboru

Zuzana Křížová – BBK Blansko – basketbal

  • přeborník kraje U13 BBK (chlapecká soutěž)

  • 2. místo na republikovém finále

Jáchym Ryšávka – SVČ Boskovice - plavání

  • 6x zlatý na Letním poháru České republiky a to na 50m a 100m motýlek, polohový závod i závod volným způsobem

4. Sportovní akce

Mistrovství ČR v sálové cyklistice 2017 – pořadatel Mlékárna Olešnice Cykloklub Svitávka

  • MČR v sálové cyklistice se konalo 21. 10. 2017 poprvé v historii ve Sportovní hale v Letovicích. Toto mistrovství se skládalo ze dvou částí: kolové a krasojízdy. Po celou dobu konání mistrovství byla ve sportovní hale perfektní atmosféra, k níž přispěly nejen vynikající výkony účastníků, ale i profesionální úroveň organizátorů pořádajícího oddílu.

5. Sportovec handicapem okresu za rok 2017

Jan Šmerda – Kuželkářský klub Blansko - kuželky

  • 1. místo na Mistrovství ČR jednotlivců v kuželkách Českého svazu tělesně postižených sportovců pro rok 2017

6. Trenér roku okresu za rok 2017

Dagmar Kuncová – ASK Blansko – plavání

  • má velký podíl na výchově mladých plavců od přípravky až po dospělé. Trenérské činnosti a vedení oddílu plavání se věnuje již přes 35 le

7. Osobnost roku v oblasti sportu

Karel Stloukal – in memoriam – atletika, triatlon

  • sportovec tělem i duší, atlet – diskař, později dlouholetý trenér atletiky, triatlonu a cyklistiky, který už bohužel není mezi námi

Věra Bušová – in memoriam - atletika

  • reprezentační kariéru začala v juniorském věku, kdy získala dva mistrovské tituly na 400 a 800m a vytvořila juniorský rekord na 800m

  • po ukončení kariéry pracovala v ASK Blansko jako funkcionářka a rozhodčí běhů

  • za tragických okolností v roce 1973 umírá a na její památku se od roku 1975 pořádá Memoriál Věry Bušové – Gilkové

Michal Šafařík – TJ Sokol Letovice – silový trojboj

  • 1. místo na Mistrovství České a Slovenské republiky v Příbrami, celkovým výkonem 640kg vytvořil nový národní rekord

  • 1. místo na Mistrovství světa v Trutnově

8. Sympaťáci roku

Jan Koudelka – SK Viktoria Suchý – malá kopaná

Ondřej Paděra – Sokol Sardos Boskovice – malá kopaná

  • Mistři světa 2017  malém fotbale v Tunisku

  • Vícemistři Evropy 2017 v malém fotbale v ČR

9. Sportovci

Petr Mareček – TJ SOUZ Boskovice - vzpírání

  • 1. místo na MČR juniorů do 20let

  • 1. místo na Mistrovství ČR juniorů do 23let

David Klíč – Elite Sport team - atletika

  • 3. místo na Mistrovství ČR v běhu na 3000m

  • 2x 4. místo na Mistrovství ČR v běhu na 1500m

  • nejlepší český čas v kategorii dorostu v běhu na 5000m

Marian Klíč – Auto Moto Klub K+K Autodoprava Boskovice

  • mistr ČR 2017 – Cross Country

  • vícemistr ČR 2017 – Quad Cross

  • 4. místo 2017 – Otevřené mistrovství světa – Quad Cross

Kohut Jan – Elite Sport Max Training – běh

  • 3. místo na mistrovství ČR v půlmaratonu

  • 5. místo na mistrovství ČR extrémních štafet

Václav Kolář– ÚAMK Biketrial Blansko – biketrial, cyklotrial

  • 1. místo na Mistrovství světa v nejprestižnější Elitní kategorii v biketrialu

  • 1. místo Světový pohár INDOR - Barcelona

Leona Marečková – ASK Blansko – atletika

  • Mistryně České republiky dorostenek v běhu na 400m na dráze

  • Mistryně Moravy a Slezska v běhu na 400m na dráze

  • 2. místo na Mistrovství Moravy a Slezska v běhu na 100m

Tereza Pelíšková – Šipky klub Blansko – šipky

  • 3. místo v Mistrovství Evropy za tým ČR ženy

  • 1. místo v Mistrovství Evropy v turnaji 301 mástr out

  • 1. místo v Mistrovství ČR 2017

Dominik Prudek – Moravec team – horská kola

  • 3. místo v závodě Světového poháru ve sprintu v belgickém Waregemu

  • 10. místo na MS ve sprintu v čínském Cheng Du

Vlastimil Šafařík – TJ Sokol Letovice – silový trojboj

  • 1. místo na Mistrovství světa v Trutnově, vytvořil nové evropské rekordy

  • již potřetí se stal mistrem světa v silovém trojboji

Michal Štégner – lodní modelářství Blansko

  • 1. místo MS v lodním modelářství skupiny M třída mini Hydro junior

  • 3. místo třída mini Eco junior

10. Čestné uznání České unie sportu

Jaroslav Jalový

  • dlouholetý člen a funkcionář SK Radioklub Blansko

  • od roku 1999 je předsedou SK Radioklubu Blansko, který se zabývá orientačními sporty: orientační běh a orientační sport na horských kolech

Všem oceněným blahopřejeme!