Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Síň slávy

Poslední březnový den roku 2016 se v Brně symbolicky otevřela Síň slávy jihomoravského sportu. Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová
a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek do ní uvedli legendy našeho sportu, kterými bezesporu jsou olympijská vítězka z Londýna 1948 Věra Růžičková, náš jediný žijící mistr Evropy v košíkové z roku 1946 Ivo Mrázek, stříbrný z olympiády 1960, krasobruslař Karol Divín, a in memoriam Josef Mastopust, nejlepší fotbalista Evropy roku 1962 a trenér mistrů republiky Zbrojovky Brno z roku 1978, za jehož rodinu převzal ocenění Karel Jarůšek, a vítěz ankety Nejlepší hráč Komety všech dob Vlastimil Bubník, jehož ocenění převzala manželka Hana Bubníková.

Tato pocta velikánům našeho sportu se odehrála v rámci galavečera SPORTOVEC JMK 2015 v Rotundě pavilonu A brněnského výstaviště, při němž byli také vyhlášeni nejlepší sportovci Jihomoravského kraje za uplynulý rok.