Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Síň slávy

Ve středu 27. března 2019 byli na slavnostním vyhlašování ankety Sportovec Jihomoravského kraje roku 2018 do Síně slávy uvedeni další bývalí vynikající sportovci, a to Zdeněk Růžička, jeho žena Matylda Šínová – Růžičková a Jaroslav Bogdálek.

Zdeněk Růžička
Bývalý československý sportovní gymnasta, olympionik, který získal dvě bronzové medaile na OH v Londýně 1948 za sestavy na kruzích a v prostné.

Jaroslav Bogdálek
Třináctinásobný mistr Československa v alpském lyžování a účastník OH 1956, kde obsadil 34. místo v obřím slalomu a 29. místo ve slalomu.

Matylda Šínová – Růžičková
je bývalá československá sportovní gymnastka a držitelka stříbrné medaile v soutěži družstev žen z LOH 1960 a bronzové medaile z LOH 1952.

Tato pocta velikánům československého a českého sportu se odehrála v rámci galavečera SPORTOVEC Jihomoravského kraje roku 2018 v Rotundě pavilonu A brněnského výstaviště, při němž byli také vyhlášeni nejúspěšnější sportovci za uplynulý rok.