Síň slávy

Ve středu 27. března 2019 byli na slavnostním vyhlašování ankety Sportovec Jihomoravského kraje roku 2018 do Síně slávy uvedeni další bývalí vynikající sportovci, a to Zdeněk Růžička, jeho žena Matylda Šínová – Růžičková a Jaroslav Bogdálek.

Zdeněk Růžička
Bývalý československý sportovní gymnasta, olympionik, který získal dvě bronzové medaile na OH v Londýně 1948 za sestavy na kruzích a v prostné.

Jaroslav Bogdálek
Třináctinásobný mistr Československa v alpském lyžování a účastník OH 1956, kde obsadil 34. místo v obřím slalomu a 29. místo ve slalomu.

Matylda Šínová – Růžičková
je bývalá československá sportovní gymnastka a držitelka stříbrné medaile v soutěži družstev žen z LOH 1960 a bronzové medaile z LOH 1952.

Tato pocta velikánům československého a českého sportu se odehrála v rámci galavečera SPORTOVEC Jihomoravského kraje roku 2018 v Rotundě pavilonu A brněnského výstaviště, při němž byli také vyhlášeni nejúspěšnější sportovci za uplynulý rok.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací